Paulina Koszelew - ZnanyLekarz.pl
Paulina KoszelewGładka Gadka
Umów

Terapia wad wymowy w Białymstoku

Terapia wad wymowy to proces logopedyczny skupiający się na korygowaniu nieprawidłowości artykulacyjnych, dzięki któremu mowa staje się wyraźna i zrozumiała dla otoczenia.

Pomagam poprawić wymowę poszczególnych głosek i wzorców dźwiękowych u dzieci oraz dorosłych. Indywidualne podejście i odpowiednio dobrane ćwiczenia wspierają osiągnięcie poprawnych wzorców artykulacyjnych i utrwalenie ich w mowie spontanicznej.

Wadą wymowy nazywamy utrwalone, nieprawidłowe realizacje głosek. Im wcześniej rozpocznie się terapię, tym szybciej i trwalej można skorygować nieprawidłowości – dlatego nie warto czekać, „aż dziecko z tego wyrośnie”.

Najczęstsze wady wymowy, które koryguję

  • seplenienie (sygmatyzm) – nieprawidłowa wymowa głosek s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż
  • rotacyzm (reranie) – nieprawidłowa wymowa głoski r
  • kappacyzm i gammacyzm – trudności z głoskami k i g
  • mowa bezdźwięczna – zastępowanie głosek dźwięcznych bezdźwięcznymi
  • wady wymowy u osób dorosłych

Cennik

Terapia (45 min) – 150 zł. Pierwsze spotkanie obejmuje diagnozę i ustalenie planu pracy. Pełny cennik znajdziesz w osobnej zakładce.

Najczęstsze pytania

W jakim wieku zacząć terapię wad wymowy?

Terapię można rozpocząć już u dzieci od 3 roku życia. Niektóre głoski (np. r) pojawiają się później, dlatego zakres terapii zawsze dobieramy do wieku i etapu rozwoju.

Czy z seplenieniem warto iść do logopedy?

Tak. Utrwalone seplenienie nie ustępuje samoistnie u starszych dzieci i dorosłych – skuteczna jest ukierunkowana terapia logopedyczna.

Czy prowadzą Państwo terapię wad wymowy dorosłych?

Tak, przyjmuję również osoby dorosłe, które chcą poprawić swoją wymowę.

Umów wizytę w gabinecie „Gładka Gadka”

Terapia logopedyczna w Białymstoku i online. Dzieci od 3 roku życia, młodzież i dorośli.