Terapia wad wymowy w Białymstoku
Terapia wad wymowy to proces logopedyczny skupiający się na korygowaniu nieprawidłowości artykulacyjnych, dzięki któremu mowa staje się wyraźna i zrozumiała dla otoczenia.
Pomagam poprawić wymowę poszczególnych głosek i wzorców dźwiękowych u dzieci oraz dorosłych. Indywidualne podejście i odpowiednio dobrane ćwiczenia wspierają osiągnięcie poprawnych wzorców artykulacyjnych i utrwalenie ich w mowie spontanicznej.
Wadą wymowy nazywamy utrwalone, nieprawidłowe realizacje głosek. Im wcześniej rozpocznie się terapię, tym szybciej i trwalej można skorygować nieprawidłowości – dlatego nie warto czekać, „aż dziecko z tego wyrośnie”.
Najczęstsze wady wymowy, które koryguję
- seplenienie (sygmatyzm) – nieprawidłowa wymowa głosek s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż
- rotacyzm (reranie) – nieprawidłowa wymowa głoski r
- kappacyzm i gammacyzm – trudności z głoskami k i g
- mowa bezdźwięczna – zastępowanie głosek dźwięcznych bezdźwięcznymi
- wady wymowy u osób dorosłych
Cennik
Terapia (45 min) – 150 zł. Pierwsze spotkanie obejmuje diagnozę i ustalenie planu pracy. Pełny cennik znajdziesz w osobnej zakładce.